Website Manager

American Youth Soccer Organization Providing world class youth soccer programs that enrich children's lives.

Bullhead City AYSO Region 397

Content

The nets and flags go up on Tuesdays and come down on Thursdays. The games listed below are the games the nets and flags need to be taken down and placed in the middle of the field. One side per team. Parents, please help your coaches. Points will be deducted for noncompliance. 
      
Division Home Team Away Team Date Game Time Field
 6U/8UBring nets to the field  Saturdays 9:00 AM 11-20
 6U/8UAfter game take nets to the brick enclosure near ramada Saturdays10:30 AM 11-20
10U Boys Put nets up, One per team Tuesdays 6:00 PM 8, 9, 10
12U Girls Put nets up, One per team Tuesdays 6:00 PM 5, 6, 7
14U Boys Put nets up, One per team Tuesdays 6:00 PM 3, 4
      
10U Girls 02 Yeomans 07 Brown 09/15/2022 6:00 PM Field 08
10U Girls 08 Padilla 03 Kotyra-Wright 09/15/2022 7:00 PM Field 10
10U Girls 10 Sanchez 05 Cosgrove 09/15/2022 7:00 PM Field 09
10U Girls 03 Kotyra-Wright 10 Sanchez 09/22/2022 6:00 PM Field 10
10U Girls 05 Cosgrove 04 Owens 09/22/2022 7:00 PM Field 08
10U Girls 06 Fulton 08 Padilla 09/22/2022 7:00 PM Field 09
10U Girls 04 Owens 03 Kotyra-Wright 09/29/2022 6:00 PM Field 09
10U Girls 07 Brown 09 Rosales 09/29/2022 7:00 PM Field 08
10U Girls 01 Strong 08 Padilla 09/29/2022 7:00 PM Field 10
10U Girls 05 Cosgrove 07 Brown 10/06/2022 6:00 PM Field 08
10U Girls 06 Fulton 04 Owens 10/06/2022 7:00 PM Field 09
10U Girls 08 Padilla 10 Sanchez 10/06/2022 7:00 PM Field 10
10U Girls 01 Strong 10 Sanchez 10/13/2022 6:00 PM Field 10
10U Girls 07 Brown 03 Kotyra-Wright 10/13/2022 7:00 PM Field 08
10U Girls 09 Rosales 05 Cosgrove 10/13/2022 7:00 PM Field 09
10U Girls 06 Fulton 07 Brown 10/20/2022 6:00 PM Field 09
10U Girls 10 Sanchez 04 Owens 10/20/2022 7:00 PM Field 08
10U Girls 05 Cosgrove 01 Strong 10/20/2022 7:00 PM Field 10
10U Girls 02 Yeomans 10 Sanchez 10/27/2022 6:00 PM Field 08
10U Girls 07 Brown 08 Padilla 10/27/2022 7:00 PM Field 09
10U Girls 05 Cosgrove 03 Kotyra-Wright 10/27/2022 7:00 PM Field 10
10U Girls 10 Sanchez 07 Brown 11/03/2022 6:00 PM Field 10
10U Girls 03 Kotyra-Wright 01 Strong 11/03/2022 7:00 PM Field 08
10U Girls 04 Owens 02 Yeomans 11/03/2022 7:00 PM Field 09
10U Girls 09 Rosales 10 Sanchez 11/10/2022 6:00 PM Field 09
10U Girls 03 Kotyra-Wright 06 Fulton 11/10/2022 7:00 PM Field 08
10U Girls 01 Strong 02 Yeomans 11/10/2022 7:00 PM Field 10
10U Girls 08 Padilla 03 Kotyra-Wright 11/17/2022 6:00 PM Field 08
10U Girls 02 Yeomans 07 Brown 11/17/2022 7:00 PM Field 10
10U Girls 06 Fulton 01 Strong 11/17/2022 7:00 PM Field 09
12U Boys 01 Camacho 06 Romero 09/15/2022 6:00 PM Field 07
12U Boys 04 Avila 09 Vasquez/ Jimenez 09/15/2022 7:30 PM Field 06
12U Boys 10 Trejo/Hess 05 Aguilar/Vasquez 09/15/2022 7:30 PM Field 05
12U Boys 03 Mangum/ Mexia 10 Trejo/Hess 09/22/2022 6:00 PM Field 06
12U Boys 05 Aguilar/Vasquez 04 Avila 09/22/2022 7:30 PM Field 07
12U Boys 06 Romero 08 DiFiore 09/22/2022 7:30 PM Field 05
12U Boys 07 Roldan 09 Vasquez/ Jimenez 09/29/2022 6:00 PM Field 05
12U Boys 10 Trejo/Hess 06 Romero 09/29/2022 7:30 PM Field 07
12U Boys 02 Lozada/ Lozada 05 Aguilar/Vasquez 09/29/2022 7:30 PM Field 06
12U Boys 03 Mangum/ Mexia 02 Lozada/ Lozada 10/06/2022 6:00 PM Field 07
12U Boys 06 Romero 04 Avila 10/06/2022 7:30 PM Field 05
12U Boys 08 DiFiore 10 Trejo/Hess 10/06/2022 7:30 PM Field 06
12U Boys 07 Roldan 03 Mangum/ Mexia 10/13/2022 6:00 PM Field 06
12U Boys 02 Lozada/ Lozada 06 Romero 10/13/2022 7:30 PM Field 07
12U Boys 09 Vasquez/ Jimenez 05 Aguilar/Vasquez 10/13/2022 7:30 PM Field 05
12U Boys 05 Aguilar/Vasquez 01 Camacho 10/20/2022 6:00 PM Field 05
12U Boys 03 Mangum/ Mexia 09 Vasquez/ Jimenez 10/20/2022 7:30 PM Field 06
12U Boys 10 Trejo/Hess 04 Avila 10/20/2022 7:30 PM Field 07
12U Boys 07 Roldan 08 DiFiore 10/27/2022 6:00 PM Field 07
12U Boys 02 Lozada/ Lozada 10 Trejo/Hess 10/27/2022 7:30 PM Field 05
12U Boys 05 Aguilar/Vasquez 03 Mangum/ Mexia 10/27/2022 7:30 PM Field 06
12U Boys 10 Trejo/Hess 07 Roldan 11/03/2022 6:00 PM Field 06
12U Boys 04 Avila 02 Lozada/ Lozada 11/03/2022 7:30 PM Field 05
12U Boys 03 Mangum/ Mexia 01 Camacho 11/03/2022 7:30 PM Field 07
12U Boys 07 Roldan 04 Avila 11/10/2022 6:00 PM Field 05
12U Boys 01 Camacho 02 Lozada/ Lozada 11/10/2022 7:30 PM Field 06
12U Boys 03 Mangum/ Mexia 06 Romero 11/10/2022 7:30 PM Field 07
12U Boys 10 Trejo/Hess 05 Aguilar/Vasquez 11/17/2022 6:00 PM Field 07
12U Boys 08 DiFiore 03 Mangum/ Mexia 11/17/2022 7:30 PM Field 06
12U Boys 06 Romero 01 Camacho 11/17/2022 7:30 PM Field 05
14U Girls 02 Sesma 04 Iwanylo 09/15/2022 7:30 PM Field 03
14U Girls 01 Alvarez 03 Lerma 09/15/2022 7:30 PM Field 04
14U Girls 04 Iwanylo 01 Alvarez 09/22/2022 7:30 PM Field 03
14U Girls 03 Lerma 02 Sesma 09/22/2022 7:30 PM Field 04
14U Girls 04 Iwanylo 03 Lerma 10/13/2022 7:30 PM Field 03
14U Girls 01 Alvarez 02 Sesma 10/13/2022 7:30 PM Field 04
14U Girls 02 Sesma 04 Iwanylo 10/20/2022 7:30 PM Field 03
14U Girls 03 Lerma 01 Alvarez 10/20/2022 7:30 PM Field 04
14U Girls 03 Lerma 02 Sesma 10/27/2022 7:30 PM Field 03
14U Girls 01 Alvarez 04 Iwanylo 10/27/2022 7:30 PM Field 04
14U Girls 04 Iwanylo 03 Lerma 11/03/2022 7:30 PM Field 03
14U Girls 02 Sesma 01 Alvarez 11/03/2022 7:30 PM Field 04
14U Girls 02 Sesma 04 Iwanylo 11/10/2022 7:30 PM Field 03
14U Girls 01 Alvarez 03 Lerma 11/10/2022 7:30 PM Field 04
14U Girls 04 Iwanylo 01 Alvarez 11/17/2022 7:30 PM Field 03
14U Girls 03 Lerma 02 Sesma 11/17/2022 7:30 PM Field 04
14U Girls 04 Iwanylo 03 Lerma 09/29/2022 7:30 PM Field 03
14U Girls 01 Alvarez 02 Sesma 09/29/2022 7:30 PM Field 04
14U Girls 02 Sesma 04 Iwanylo 10/06/2022 7:30 PM Field 03
14U Girls 03 Lerma 01 Alvarez 10/06/2022 7:30 PM Field 04
19U Boys 04 Wolves FC 01 Roldan Lime 09/15/2022 7:30 PM Field 01
19U Boys 03 Camacho Red 02 Cervantes Yellow 09/15/2022 7:30 PM Field 02
19U Boys 03 Camacho Red 01 Roldan Lime 09/22/2022 7:30 PM Field 01
19U Boys 02 Cervantes Yellow 04 Wolves FC 09/22/2022 7:30 PM Field 02
19U Boys 02 Cervantes Yellow 01 Roldan Lime 09/29/2022 7:30 PM Field 01
19U Boys 04 Wolves FC 03 Camacho Red 09/29/2022 7:30 PM Field 02
19U Boys 04 Wolves FC 01 Roldan Lime 10/06/2022 7:30 PM Field 01
19U Boys 03 Camacho Red 02 Cervantes Yellow 10/06/2022 7:30 PM Field 02
19U Boys 03 Camacho Red 01 Roldan Lime 10/13/2022 7:30 PM Field 01
19U Boys 02 Cervantes Yellow 04 Wolves FC 10/13/2022 7:30 PM Field 02
19U Boys 02 Cervantes Yellow 01 Roldan Lime 10/20/2022 7:30 PM Field 01
19U Boys 04 Wolves FC 03 Camacho Red 10/20/2022 7:30 PM Field 02

National Partners

Region 397 Local Sponsors

Contact Us

Bullhead City AYSO Region 397

2141 Clearwater Drive 
Bullhead City, Arizona 86442

Email Us: [email protected]
Copyright © 2022 Region 397  |  Privacy Statement |  Terms Of Use |  License Agreement |  Children's Privacy Policy  Login